Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone podróbki za 100 tysięcy złotych

Data publikacji 05.10.2011

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej przeprowadzili kontrolę na jednym z białołęckich bazarów. W jej wyniku zabezpieczyli 750 sztuk odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm o wartości blisko 100 tysięcy złotych i zatrzymali dwóch mężczyzn. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej przeprowadzili kontrolę jednego z bazarów na warszawskiej Białołęce. Na dwóch stoiskach ujawnili czapki, rękawiczki, bluzki, dresy i sukienki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu w wieku 52 lat i 37 oraz zabezpieczyli nielegalny towar o wartości blisko 100 tysięcy złotych.

Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty handlu podróbkami. Ponieważ z działalności przestępczej uczynili sobie stałe źródło dochodu zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mag)

Powrót na górę strony