Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez naruszeń porządku

Data publikacji 05.10.2011

Wszystkie informacje napływające do zielonogórskiej policji wskazują na to, że w najbliższych dniach nie powinno dochodzić do naruszenia porządku. Do apeli o rozsądek i rozwagę przyłączyli się działacze klubowi i Zielonogórski Klub Kibica.

Lubuska policja nie ustaje w apelach o uszanowanie szczególnego charakteru mającej się odbyć w czwartek uroczystości pogrzebowej. Do przesłania tego włączyli się działacze Zielonogórskiego Klubu Żużlowego i Klubu Kibica. Kierowane szeroko apele przynoszą zamierzony skutek. Panująca obecnie spokojna atmosfera skłania do zadumy i racjonalnej oceny wydarzeń.

Zasadniczą rolę odgrywa tu również postawa mediów. Zdecydowana ich większość rzeczowo opisuje zaistniałe fakty, odcinając się od nieuzasadnionej polemiki. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieodpowiedzialne postępowanie uderza w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Pozytywny rozwój wydarzeń pozwolił policji na zmniejszenie liczby obecnych na ulicach miasta patroli. Służby te są oczywiście gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa, jednak w tej chwili nie ma wskazania, aby aktywnie uczestniczyły w działaniach. Policja na bieżąco analizuje wszystkie informacje. Na ich podstawie można wnioskować, że jutrzejsze uroczystości będą miały przede wszystkim charakter rodzinny i skłaniający do zadumy.

W dalszym ciągu pod nadzorem prokuratury trwa analiza materiałów filmowych obrazujących przebieg wydarzeń z nocy z niedzieli na poniedziałek. Niewykluczone jest, że  w najbliższym czasie kolejne osoby odpowiedzialne za naruszenie prawa spotkać może odpowiedzialność za tak naganne zachowanie. Prokuratura na obecnym etapie przedstawiła już zarzuty zatrzymanym po poniedziałkowych wydarzeniach. Decyzją sądu pięciu podejrzanych o naruszenie prawa zostało aresztowanych.

Zielonogórscy policjanci monitorują na bieżąco sytuację w mieście. W tej chwili nie ma absolutnie podstaw do jakichkolwiek działań związanych z przywracaniem porządku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony