Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budowali obwodnicę - w międzyczasie kradli

Data publikacji 05.10.2011

Trzej mężczyźni, zatrudnieni w firmie budującej obwodnicę południową w Gdańsku, wpadli w ręce kryminalni z komendy miejskiej. Okazało się, że sprawcy w ciągu półtora miesiąca ukradli ponad 50 żeliwnych głowic wartych 36 tys. zł, które miały być wykorzystane do budowy trasy.

W połowie września br. przedstawiciel firmy, która zajmuje się budową gdańskiej obwodnicy południowej, powiadomił policjantów, że z terenu budowy skradziono żeliwne głowice.

Kryminalni z komendy miejskiej rozpoczęli intensywną pracę nad tą sprawą. Ich ustalenia wykazały, że to trzej mężczyźni pracujący przy budowie obwodnicy chcieli wzbogacić się na sprzedaży kradzionych elementów metalowych.

W poniedziałek w ręce policjantów wpadł pierwszy ze sprawców – 37-letni mieszkaniec okolic Gdańska. Dzień później zatrzymani zostali dwaj jego wspólnicy – mieszkańcy Słupska. Policjanci ustalili, że w ciągu półtora miesiąca wywieźli oni z terenu budowy głowice żeliwne warte 36 tys. zł i spieniężyli je na różnych złomowcach.

W prokuraturze cała trójka zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży ponad 50 takich metalowych elementów. W stosunku do dwójki sprawców prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 2 tys. zł, natomiast trzeci z mężczyzn decyzją sądu trafił do aresztu śledczego na najbliższy miesiąc.

Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze wyjaśniają dokładne jej okoliczności.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony