Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla gwałciciela

Data publikacji 05.10.2011

Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Gorzowie Wlkp. pozwoliła na szybkie zatrzymanie 33-letniego mieszkańca Gorzowa Wlkp. podejrzewanego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 października tego roku przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Mężczyzna swoją przyszłą ofiarę poznał  przed zdarzeniem w jednym z gorzowskich lokali. Gdy kobieta opuściła lokal, mężczyzna zaproponował, że ją odprowadzi. W rejonie pobliskich garaży 33-latek popchnął pokrzywdzoną, a gdy ta się przewróciła, mężczyzna uderzał ją pięściami, dusił, zatykał dłonią twarz i nos, a także uderzył głową pokrzywdzonej w leżący na ziemi kamień, po czym doprowadził 48-latkę do obcowania płciowego.

Pokrzywdzona bezpośrednio po zdarzeniu powiadomiła Policję. Policjanci bardzo szybko zatrzymali gwałciciela. W chwili zatrzymania miał blisko 2 prom.  alkoholu w organizmie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu obcowania płciowego ze szczególnym okrucieństwem oraz naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia powyżej dni 7.

Policjanci, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp., wystąpili do gorzowskiego sądu rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do wnioski i 4 października 2011 roku zastosował wobec 33-latka trzymiesięczny areszt.

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5 do 15.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony