Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego rozboju w rękach policjantów

Data publikacji 05.10.2011

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy dotkliwie pobili, okradli, zastraszali oraz pozbawili wolności 47-letniego mężczyznę. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

O wydarzeniach do których doszło w nocy z 27na 28 września policjanci dowiedzieli się kilka dni później. Zaraz po uzyskaniu informacji o rozboju ustalili ich sprawców i przystąpili do zatrzymania. Okazali się nimi 35-letni dzierżoniowianin oraz 25-letni mieszkaniec okolicznej wsi - obaj znani wcześniej policji za liczne przestępstwa.

W trakcie postępowania funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili, że 27 września w okolicach stacji paliw sprawcy spotkali pokrzywdzonego. Tam doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w wyniku której został on pobity, a następnie okradziony z 16 złotych które miał przy sobie. Po rozboju został on zabrany do mieszkania starszego ze sprawców. Tam bandyci pili alkohol, maltretując przy tym swoją ofiarę, prawdopodobnie dla rozrywki, oraz bijąc go co chwilę po całym ciele. W pewnym momencie związali go i dusili kablem oraz grozili pozbawieniem życia i podpaleniem. Nad ranem z powodu upojenia alkoholowego sprawcy zasnęli. Wówczas pokrzywdzony wykorzystał sytuację i uciekł z mieszkania swoich oprawców.

Za rozbój, pobicie, groźby oraz pozbawienie człowieka wolności grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony