Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego listami gończymi

Data publikacji 05.10.2011

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z policjantami ze Szczytna zatrzymali 28-letniego Tomasz C. poszukiwanego dwoma listami gończymi. Oprócz kary 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mężczyźnie ciąży także wyrok 8 lat więzienia, wydany w tym roku przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Sprawa dotyczyła grupy trudniącej się w latach 2007/2008 kradzieżą samochodów na terenie województwa warmińsko - mazurskiego.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z policjantami ze Szczytna pojechali do jednego z domków letniskowych na terenie kompleksu leśnego w gminie Jedwabno. Według funkcjonariuszy miał tam ukrywać się poszukiwany od maja 28-letni Tomasz C. z Wielbarka. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.
Kryminalni zatrzymali w domku mężczyznę, który był poszukiwany przez m.in. szczycieńską prokuraturę do spraw związanych z przestępczością samochodową. 28-latek był już wcześniej karany za kradzieże samochodów oraz żądanie od pokrzywdzonych pieniędzy w zamian za zwrot bezprawnie skradzionych aut.

Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Decyzją sądu Tomasz C. najbliższe dwa lata i sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego dopuścił się kilka lat temu.

Na mężczyźnie ciąży także wyrok 8 lat pozbawienia wolności, wydany w tym roku przez Sąd Okręgowy w Olsztynie. Sprawa dotyczyła grupy trudniącej się w latach 2007/2008 kradzieżą samochodów na terenie województwa warmińsko - mazurskiego.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony