Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana paczka w budynku starostwa

Data publikacji 05.10.2011

Informacja o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku starostwa w Rypinie postawiła na nogi wszystkie służby ratownicze. Podczas działań zatrzymany został zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, który podłożył ładunek... Na szczęście to tylko scenariusz policyjnych ćwiczeń.

Wczoraj (4.10) dyżurny rypińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku starostwa powiatowego. Natychmiast na miejsce skierował wszystkich będących w służbie policjantów oraz straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli teren wokół starostwa. Policjanci ruchu drogowego błyskawicznie wyłączyli z ruchu ulicę Warszawską i zorganizowali objazdy. Teren, na którym znajduje się budynek starostwa, był dostępna tylko dla służb ratunkowych. Na miejsce skierowany został również policjant rozpoznania pirotechnicznego. Funkcjonariusz podjął decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich pracowników starostwa. W trakcie prowadzonego rozpoznania pirotechnicznego nagle z budynku wybiegł zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, który został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Podczas sprawdzania wnętrza pirotechnik zauważył dziwny pakunek. Torba z podejrzaną zawartością została przetransportowana w bezpieczne miejsce. Wtedy do akcji wkroczyli, oczekujący w gotowości, strażacy. Cała akcja przeprowadzona została bardzo sprawnie i już po kilkudziesięciu minutach urzędnicy mogli wrócić do swoich zajęć. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Na szczęście całe powyżej opisane wydarzenie to tylko scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych Policji, Straży Pożarnej oraz Starostwa Powiatowego w Rypinie. Głównym ich założeniem było wypracowanie wspólnego modelu działania różnych służb z innymi podmiotami na wypadek wystąpienia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony