Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani za zamieszki w Zielonej Górze

Data publikacji 05.10.2011

W środę, o godz. 17.00, na polecenie Prokuratora Okręgowego, policjanci z zielonogórskiej Komendy pojechali pod osiem wytypowanych adresów, gdzie miały przebywać miały podejrzewane o udział w poniedziałkowych zamieszkach. Po sprawdzeniu wskazanych miejsc, pod zarzutem udziału w wydarzeniach zatrzymali czterech mężczyzn i jedną kobietę.

Od poniedziałku funkcjonariusze analizują materiały dowodowe związane z wydarzeniami, do jakich doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, na ulicach Zielonej Góry. Śledczy dążąc do ustalenia danych kolejnych, biorących udział w naruszeniu porządku osób, wnikliwie sprawdzili zdjęcia oraz zapisy kamer video. Kluczową rolę w tym procesie odegrała również wiedza zgromadzona przez policjantów z Zespołu do spraw Kibica Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Na podstawie tych informacji potwierdzone zostały dane osób, które dopuszczały się łamania prawa.

Wśród zatrzymanych znajduje się czterech zielonogórzan w wieku od 19 do 26 lat oraz 25-letnia mieszkanka jednaj z miejscowości z okolic Krosna Odrzańskiego. Policjanci ustalają miejsca pobytu pozostałych osób. Wszyscy
zatrzymani niebawem przekazani zostaną do dyspozycji Prokuratora Okręgowego, który jako gospodarz śledztwa będzie wykonywał z nimi dalsze czynności. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

(KWP Gorzów Wlkp. / kj)

Powrót na górę strony