Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował faktury za świadczone usługi

Data publikacji 06.10.2011

Wolscy funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali Dariusza W. podejrzewanego o usiłowanie oszustwa. Mężczyzna podszywając się pod jedną z sieci komórkowych, wysyłał do firm na terenie całego kraju sfałszowane faktury za świadczone usługi telekomunikacyjne. Uzyskane pieniądze miały trafiać na jego rachunek bankowy. W ten sposób chciał oszukać około 60 podmiotów gospodarczych. Wczoraj usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą jakiś czas temu otrzymali informację z jednej z sieci komórkowych o podejrzeniu popełnienia oszustwa. Z relacji pracowników firmy wynikało, że kilkudziesięciu ich klientów otrzymało do zapłaty sfałszowane faktury za świadczone usługi telekomunikacyjne.

Mundurowi szybko rozpracowali metodę działania sprawcy. Przeanalizowali zabezpieczoną dokumentację i ustalili, że za tym przestępstwem stoi 45-letni Dariusz W.
Mężczyzna, podszywając się pod jedną z sieci komórkowych wysyłał do firm z terenu całego kraju sfałszowane faktury do zapłaty za świadczone usługi telekomunikacyjne. Kwoty na rachunkach opiewały od 300 do 1 tysiąca złotych. Na rachunku było podane konto bankowe Dariusza W. Mężczyzna liczył, że uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do jego kieszeni.

Jak ustalili mundurowi, Dariusz W. usiłował oszukać około 60 osób, jednak dzięki czujności abonentów tylko cztery osoby padły ofiarą oszusta. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili 45-latkowi zarzuty usiłowania oszustwa i oszustwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają teraz czy w tej sprawie nie ma więcej osób pokrzywdzonych.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje szczególnie do firm i przedsiębiorców o zwracanie szczególnej uwagi na otrzymywane faktury. Każdą podejrzaną fakturę należy reklamować, a w razie podejrzenia popełnienia przestępstwa zgłaszać sprawy do policji.

(KSP / mw)


 

Powrót na górę strony