Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Policjanci zatrzymali czwartego sprawcę napadu

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali czwartego ze sprawców rozboju dokonanego na mieszkankach Wrocławia.


22 stycznia br. ok. godz. 16.00 do jednego z mieszkań na Starym Mieście we Wrocławiu wtargnęło trzech, zamaskowanych mężczyzn. Sprawcy obezwładnili właścicielkę mieszkania oraz goszczącą u niej z 11-miesięczną córeczką 35-letnią koleżankę. Kobiety zostały skrępowane. Przestępcy zabrali ze sobą karty bankomatowe, laptopa, monitor LCD oraz kluczyki do dwóch samochodów marki Opel Vectra i VW Golf. Samochodami tymi uciekli.

Już dwa dni po zdarzeniu policjanci, którzy zajęli się sprawą, zatrzymali trzech sprawców napadu w wieku: 19 - 29 lat. Odzyskali oba skradzione samochody oraz ustalili osoby, które kupiły od przestępców skradzionego laptopa i monitor LCD. Funkcjonariusze prowadząc dalsze, intensywne czynności, 30 stycznia br. zatrzymali czwartego ze sprawców napadu. Okazał się nim 29 - letni wrocławianin. Został zatrzymany w godzinach rannych na przystanku autobusowym, na terenie dzielnicy Fabryczna, w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jak ustalili policjanci, miał on podczas napadu stać "na czatach", pilnując windy. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję za włamania. Grozi mu taj jak wcześniej zatrzymanym kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Również wobec tego mężczyzny policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Powrót na górę strony