Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 10.10.2011

Policjanci zatrzymali 23-letniego sprawcę śmiertelnego pobicia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zadecydował, że 23-latek trafi tymczasowo do aresztu.

W piątek, 7 października, około godziny 13.30 dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Cybince jeden z mieszkańców pobił swojego sąsiada. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Policjanci pojechali pod wskazany adres, na posesji zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na ziemi. Policjanci natychmiast zatrzymali 23-letniego mężczyznę i niezwłocznie wobec leżącego mężczyzny podjęli akcję reanimacyjną, którą następnie kontynuowali lekarze pogotowia. Nie przyniosła ona jednak rezultatu. W wyniku doznanych obrażeń 27-letni mężczyzna zmarł. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni wcześniej spożywali razem alkohol. Wtedy doszło między nimi do kłótni i bójki.

23-letni mieszkaniec Cybinki został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przeprowadzili śledcze oględziny miejsca zdarzenia z udziałem Prokuratora Rejonowego z Krosna Odrzańskiego. Zabezpieczyli ślady i dowody popełnionego przestępstwa oraz przesłuchali świadków zdarzenia.

W niedzielę, 9 października, Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim aresztował 23-latka na okres trzech miesięcy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator postawił podejrzanemu zarzut zabójstwa, za który grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony