Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 10.10.2011

Policjanci z Głogowa i Legnicy zatrzymali pseudokibiców podejrzanych o odpalenie rac świetlnych na stadionie, wejście na mecz drużyny pomimo orzeczonego zakazu stadionowego oraz posiadanie narkotyków. Sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Głogowa zatrzymali 5 pseudokibiców z Żagania, podejrzewanych o odpalenie rac świetlnych podczas meczu Chrobrego Głogów z Czarnymi Żagań. Do incydentu doszło w trakcie sobotniego meczu o mistrzostwo drugiej ligi. W sektorze kibiców z Żagania odpalone zostały race świetlne. Na skutek zadymienia sędzia był zmuszony na kilka minut przerwać mecz.

Zaraz po incydencie funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzenia oraz ich sprawców. Na podstawie m.in. nagrania z monitoringu policjanci zatrzymali 5 osób w wieku od 17 do 20 lat. Zostali oni przesłuchani. Jeden z zatrzymanych, 17-letni mieszkaniec Żagania, usłyszał zarzut posiadania i użycia środków pirotechnicznych podczas imprezy masowej. Grozi za to do kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz stadionowy. Podobne zarzuty może usłyszeć również 19-letni mężczyzna. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. W dalszym ciągu funkcjonariusze analizują zapis z monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Natomiast w trakcie sobotniego meczu piłki nożnej na legnickim stadionie funkcjonariusze Policji zatrzymali 21-letniego legniczanina, który znajdował się tam pomimo posiadania zakazu wstępu na mecze legnickiej drużyny wydanego przez sąd. W trakcie kontroli mężczyzny policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, za złamanie sądowego zakazu stadionowego do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony