Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w proszku do prania

Data publikacji 10.10.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przemyt narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 kilogramy suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, 350 gramów haszyszu oraz 3000 tabletek ekstazy. Narkotyki ukryto w pudełkach z proszkiem do prania. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach od pewnego czasu przyglądali się działalności trzech mężczyzn, podejrzewając, że mogą oni zajmować się przemytem narkotyków. W minioną sobotę na jednej z ulic w Kielcach policjanci zatrzymali opla vivaro. W pojeździe jechali dwaj mieszkańcy Kielc w wieku 22 i 23 lat oraz 27-latek z gminy Zagnańsk. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni.

Podczas przeszukania pojazdu kryminalni znaleźli przeszło 4 kilogramy suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, około 350 gramów haszyszu oraz 3000 tabletek ekstazy. Narkotyki znajdowały się w hermetycznie zamkniętych aluminiowych torbach, które ukryte były w pudełkach z proszkiem do prania. Trzej mężczyźni przemycający środki zostali zatrzymani.

Nielegalne substancje zostały przywiezione zza granicy. Miały trafić na teren województwa świętokrzyskiego. Ich czarnorynkowa wartość to przeszło 150 000 złotych. Dzięki kieleckim kryminalnym, narkotyki nie trafią na polski rynek.

Za przemyt znacznej ich ilości, zatrzymani mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nie krócej niż 3 lata. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP W Kielcach/js)

Film Narkotyki ukryte w proszku do prania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotyki ukryte w proszku do prania (format flv - rozmiar 4.11 MB)

Powrót na górę strony