Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono anaboliki o wartości ponad 400 tys. złotych

Data publikacji 11.10.2011

Policjanci z Opola udaremnili wprowadzenie na rynek, wbrew obowiązującemu prawu, 16 tys. ampułek zawierających różne środki farmakologiczne. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych anabolików przekracza 400 tys. złotych. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Gdańska.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępstwami przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Opolu, współpracując z funkcjonariuszami Izby Celnej, uzyskali informację o przesyłce pocztowej zawierającej duże ilości środków farmakologicznych, na obrót którymi wymagane jest zezwolenie.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania w miniony piątek dwóch mieszkańców Gdańska, którzy próbowali podjąć przesyłkę w jednym z opolskich Urzędów Pocztowych. W przejętej przez funkcjonariuszy paczce było 5 tys. ampułek zawierających środki farmakologiczne. W trakcie dalszych czynności związanych z tą sprawą policjanci ujawnili w użytkowanym przez zatrzymanych samochodzie duże ilości środków farmakologicznych, którymi obrót jest ściśle określony ustawą. W sumie zabezpieczono 11 różnego rodzaju substancji zapakowanych w 16 tys. ampułek. Obrót niektórymi z zabezpieczonych substancji jest zabroniony na terenie naszego kraju. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych środków oszacowano na ponad 400 tys. złotych.

Obaj zatrzymani gdańszczanie (26-letni Maciej W. i 25-letni Piotr W.) usłyszeli zarzuty przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu oraz wprowadzania do obrotu lub stosowania niewpisanych do rejestru produktów leczniczych. Za takie czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nadzorujący sprawę prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd nie przychylił się do tego wniosku.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony