Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1kg amfetaminy ukryli wśród dziecięcych zabawek

Data publikacji 11.10.2011

Za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających odpowie 32-letni mieszkaniec Lublina i jego 45-letni wspólnik. Obydwaj wpadli w zasadzkę kryminalnych z KWP w Lublinie, gdy z nabytymi za granicami kraju narkotykami samochodem wracali do domu. W bagażniku pomiędzy dziecięcymi zabawkami policjanci znaleźli ponad kilogram amfetaminy, z kolei wewnątrz auta marihuanę. Sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje z których wynikało, że samochodem marki Volvo może być przewożona znaczna ilość narkotyków. Operacyjne ustalenia wskazywały też, że ten nielegalny towar został niedawno zakupiony poza granicami naszego kraju.

W jednej z podlubelskich miejscowości funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w trakcie której zatrzymali zmierzające w kierunku Lublina auto. Kierujący volvo 45-letni mieszkaniec Lublina i 32-letni pasażer byli zaskoczeni zatrzymaniem. Policjanci przeszukali wnętrze pojazdu należącego do żony 32-latka. W bagażniku pośród porozrzucanych dziecięcych zabawek i ubrań mundurowi znaleźli reklamówkę, a w niej sporą ilość zbrylonego białego proszku, z kolei u kierowcy - woreczek z zielonym suszem. Mężczyźni zostali zatrzymani, zaś znalezione substancje zabezpieczone. Badania jednoznacznie potwierdziły, że ponad kilogram przewożonej białej substancji to amfetamina.

Mężczyźni zostali zatrzymani w celi policyjnego aresztu. Mundurowi przeszukali też miejsca zamieszkania zatrzymanych, gdzie ujawnili dodatkowo ponad 40 gram marihuany.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec 45-latka zastosowano policyjny dozór. 32-letni mieszkaniec Lublina notowany w przeszłości przez Policję, został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Podejrzani będą odpowiadać za dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Film Ponad 1kg amfetaminy ukryli wśród dziecięcych zabawek

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ponad 1kg amfetaminy ukryli wśród dziecięcych zabawek (format flv - rozmiar 3.18 MB)

Powrót na górę strony