Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

99 pseudokibiców odpowie za zakłócenie meczu

Data publikacji 11.10.2011

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski wciąż trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 99 osób, pseudokibiców Lecha i Legii. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę zarzuty usłyszało już 99 osób. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 94 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych zastosowano także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Osoby te same rozpoznały się na publikowanych wizerunkach. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (10.10) do prokuratury w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec podwarszawskich Ząbek. 29-latek usłyszał zarzut wtargnięcia na płytę boiska podczas meczu. On również będzie stawiał się na policyjny dozór oraz objęty został surowym zakazem stadionowym.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony