Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazyn narkotyków i substancji psychotropowych zlikwidowany

Data publikacji 11.10.2011

Policjanci krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego przechwycili narkotyki warte ponad 400 tys. złotych. Zatrzymano też mężczyznę, który prowadził narkobiznes. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejna taka akcja krakowskiego CBS w ostatnim czasie wymierzona w przestępczość narkotykową. Tym razem policjanci zabezpieczyli m.in. 10 kilogramów marihuany, pół kilograma kokainy i 1,5 kilograma substancji psychotropowej, z której można by wyprodukować 7,5 tysiąca tabletek ecstasy. Narkotyki znajdowały się w specjalnie przygotowanym „magazynie” usytuowanym w wynajmowanym przez zatrzymanego mężczyznę mieszkaniu w Krakowie. Tutaj były przechowywane tuż po tym, jak zostały przemycone do Polski, tutaj je konfekcjonowano i dzielono na mniejsze porcje – w zależności od zapotrzebowania „klientów”. Wynajmujący mieszkanie mężczyzna prowadził w tym miejscu narkotykowe transakcje z "mniejszymi" dealerami, którzy przychodzili tutaj, aby odebrać zamówiony narkotyk i rozliczyć się ze sprzedawcą.

Policjanci podejrzewają, że oprócz zabezpieczonych przez nich na miejscu narkotyków, do obrotu mogło zostać wprowadzonych znacznie więcej zabronionych substancji – z szacunków tych wynika, że na rynek trafiło co najmniej 16 kilogramów marihuany, ale także inne narkotyki, które były rozprowadzane na terenie województwa małopolskiego i województw ościennych.

Podczas zatrzymania policjanci odnaleźli także w specjalnie przygotowanej skrytce w mieszkaniu broń palną.

Prowadzący narkobiznes mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty mówiące o wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania broni palnej - grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o wartości około 60 tysięcy złotych i środki pieniężne w różnych walutach (w tym kilkanaście kilogramów monet).

Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krakowie Podgórzu.

(KWP w Krakowie / mg)

Film Magazyn narkotyków i substancji psychotropowych zlikwidowany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Magazyn narkotyków i substancji psychotropowych zlikwidowany (format flv - rozmiar 11.64 MB)

Powrót na górę strony