Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie próbował sprzedać pytona

Data publikacji 11.10.2011

„Kapeć” - to imię pytona królewskiego, którego w jednym z mieszkań na terenie Zgorzelca, znaleźli tamtejsi policjanci. Właściciel metrowego węża, nie posiadając odpowiednich dokumentów zezwalających na handel, postanowił go sprzedać za pośrednictwem portalu internetowego.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą ze zgorzeleckiej komendy powiatowej na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych znaleźli nietypową ofertę sprzedaży. Ogłaszający oferował do sprzedaży… pytona królewskiego, którego wycenił na 500 złotych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę ofertę. Po wejściu do mieszkania faktycznie, w terrarium znaleźli metrowego węża.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że aby legalnie handlować egzotycznymi okazami znajdującymi się na wykazie gatunków fauny i flory, objętych ochroną CITES, na podstawie m.in. przepisów ustawy o ochronie przyrody, należy posiadać stosowne do tego dokumenty. Handel bez odpowiedniego zezwolenia jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony