Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty współpracy transgranicznej

Data publikacji 11.10.2011

Policjanci z Kłodzka wspólnie z celnikami z Polski i Republiki Czeskiej przeprowadzili działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze przechwycili blisko 500 porcji marihuany oraz zatrzymali 3 troje obywateli Czech.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego z Kłodzka wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Polski i Republiki Czech podczas patrolu terenu przygranicznego w Boboszowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym podróżowało troje obywateli Republiki Czeskiej.

Podczas kontroli okazało się, że osoby te  mają schowane w odzieży narkotyki. W trakcie dalszych czynności policjanci również w samochodzie znaleźli środki odurzające. Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków można było przygotować blisko 500 porcji marihuany. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn i kobietę w wieku od 21 do 23 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze ustalają, gdzie zatrzymani nabyli środki odurzające oraz co zamierzali z nimi zrobić. Ponadto funkcjonariusze sprawdzą czy obywatele Czech prowadzili również dystrybucje tych substancji.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne działania w ramach transgranicznej współpracy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony