Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pomogła nowa tożsamość

Data publikacji 12.10.2011

Wczoraj rano w okolicach dworca kolejowego w Toruniu policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy zatrzymali 32-letniego Rafała B. poszukiwanego od 2010 roku. Mężczyzna posługiwał się cudzymi danymi, miał fałszywy dowód osobisty na inne nazwisko. Trafił już do zakłau karnego.

Od lipca 2010 roku policjanci poszukiwali Rafała B, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywał wyrok za oszustwa, napad z niebezpiecznym narzędziem, paserkę i pobicie. 32-latek powinien pozostać w więzieniu jeszcze przez ponad 5 lat.

W lipcu 2011 r. sprawę poszukiwawczą przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Pracując nad zatrzymaniem mężczyzny, zdobyli informacje, że mężczyzna ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmienia miejsca zamieszkania na terenie praktycznie całego kraju, posługuje się cudzymi danymi, a nawet może posiadać fałszywe dokumenty na inne nazwisko. Wiedzieli także, że 32-latek podróżuje wyłącznie pociągami, jak sam później stwierdził „dla bezpieczeństwa”.

Wczoraj około godziny 9:00 kryminalni zatrzymali poszukiwanego w pobliżu dworca kolejowego w Toruniu. Prawdopodobnie wybierał się w podróż na Dolny Śląsk, w okolice gdzie ostatnio się ukrywał. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Film Nie pomogła nowa tożsamość

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nie pomogła nowa tożsamość (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony