Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla z częściami ze skradzionych w Europie mercedesów

Data publikacji 12.10.2011

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali magazyn z częściami samochodowymi pochodzącymi z mercedesów, skradzionych na terenie Europy. Zabezpieczone m.in. silniki i skrzynie biegów pochodzą od co najmniej 17 aut. W sprawie zatrzymano mężczyznę, wynajmującego pomieszczenia magazynowe.

Policjanci wydziału kryminalnego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz funkcjonariusze z lubińskiej komendy powiatowej zlikwidowali magazyn części samochodowych, pochodzących z aut kradzionych na terenie Europy. W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano do wyjaśnienia 38-letniego mężczyznę, wynajmującego pomieszczenia magazynowe.

Na ślad dziupli z częściami policjanci wpadli po tym, jak ustalili, że na teren powiatu lubińskiego mogą trafiać podzespoły z kradzionych aut. Dalsze działania operacyjne, zgromadzony materiał oraz prowadzone rozpoznanie pozwoliły funkcjonariuszom na ustalenie konkretnego miejsca.

11 października 2011 r. policjanci weszli do pomieszczeń magazynowych, znajdujących się w jednej z miejscowości położonych w gminie Lubin. Na miejscu dolnośląscy funkcjonariusze ujawnili sporą liczbę części pochodzących wyłącznie od mercedesów różnej klasy. Były to m.in. silniki i skrzynie biegów.

Na podstawie prowadzonych na miejscu sprawdzeń, policjanci ustalili, że części te pochodzą od co najmniej 17 aut skradzionych na terenie UE, a w szczególności na terenie Włoch. W sprawdzeniach tych, w ramach współpracy polsko-niemieckiej, dolnośląskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Saksonii. Wartość skradzionych aut, z których pochodzą zabezpieczone części, szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 850 tys. złotych.

Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że za paserstwo mienia pochodzącego z przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Zlikwidowana dziupla z częściami ze skradzionych w Europie mercedesów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana dziupla z częściami ze skradzionych w Europie mercedesów (format flv - rozmiar 3.27 MB)

Powrót na górę strony