Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek odpowie za ugodzenie nożem

Data publikacji 12.10.2011

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo zatrzymali nieletniego podejrzanego o ugodzenie nożem 18-latka. Jak wynika z ustaleń, do zdarzenia doszło podczas tzw. ustawki, którą obserwowało kilka a nawet kilkanaście osób. Pokrzywdzony w stanie krytycznym trafił do szpitala. 15-letniemu sprawcy przedstawiono już zarzuty. Policjanci zawnioskowali o umieszczenie nieletniego w schronisku.

Późnym wieczorem operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o leżącym na ziemi, rannym mężczyźnie. Na miejsce skierowano pogotowie oraz policjantów.

Rannym mężczyzną okazał się 18-letni mieszkaniec Szczecina. Obrażenia jakie odniósł w okolicy serca okazały się bardzo poważne. Nastolatek w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast trafił na stół operacyjny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że rana którą miał mężczyzna została zadana nożem. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. Ustalili oni, że tuż przed zranieniem mężczyzny doszło do tzw. ustawki, w której udział wziął pokrzywdzony oraz inny młody mężczyzna. W wyniku dalszej pracy policjanci dotarli do sprawcy. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Szczecina. Po zatrzymaniu chłopak początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, jednak ostatecznie przyznał się do ugodzenia nożem. Wskazał również miejsce ukrycia noża. W pobliżu miejsca zdarzenia, w skrzynce na klatce schodowej policjanci zabezpieczyli ukryte narzędzie.

Funkcjonariusze ustalili, że „ustawkę” obserwowało kilka a nawet kilkanaście młodych osób. Po zdarzeniu żadna z nich nie wezwała pogotowia. Świadkowie pozostawili rannego mężczyznę na ziemi bez żadnej pomocy. W toku prowadzonego postępowania sprawdzany jest również wątek tej sprawy.

Zatrzymany 15-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Kodeks karny przewiduje za to karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ze względu na niski wiek sprawcy o karze dla niego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjanci zawnioskowali o umieszczenie nastolatka w schronisku młodzieżowym.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony