Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-latek odpowie za rozbój

Data publikacji 12.10.2011

Trzy godziny po zgłoszeniu o popełnionym przestępstwie policjanci zatrzymali sprawcę napadu na 84-letnią mieszkankę Jabłonicy Polskiej. Mężczyzna wszedł do domu samotnie mieszkającej kobiety, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Brzozowie aresztował sprawcę rozboju na trzy miesiące.

W poniedziałek na Posterunek Policji w Haczowie zgłosiła się 84-letnia mieszkanka Jabłonicy Polskiej. Kobieta poinformowała, że 6 października została napadnięta. Napastnik wszedł do jej domu, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała sprawcy 620 złotych. Wychodząc z domu, zagroził, że jeżeli zawiadomi Policję, to ją zabije.

Policjanci przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, dokładnie rozpytali pokrzywdzoną i od razu zajęli się ustaleniem sprawcy tego zdarzenia. Na podstawie posiadanego rozpoznania funkcjonariusze wytypowali sprawcę napadu. Trzy godziny po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Haczowa. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli nóż, którym posłużył się napastnik. Ponadto, jak ustalili policjanci, młody człowiek w sierpniu skradł pokrzywdzonej 400 złotych.

21-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży pieniędzy. Młody człowiek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Brzozowie przychylił się do wniosku i wczoraj aresztował 21-letniego sprawcę rozboju na trzy miesiące.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat. Natomiast za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony