Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki, broń i aumunicję

Data publikacji 12.10.2011

Brodniccy kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację marihuany, która ukryta była na terenie jednego z gospodarstw w gminie Górzno. Podczas przeszukania terenu policjanci znaleźli znacznie więcej nielegalnych "towarów". Oprócz 27 krzaków konopi funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 1,5 kg suszu, 280 sztuk ostrej amunicji, 2 pistolety, 2 wiatrówki, nielegalny alkohol, tytoń i ponad 250 płyt z pirackim oprogramowaniem. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Wczoraj rano, funkcjonariusz ABW wykonujący czynności na terenie powiatu brodnickiego, powiadomił dyżurnego tamtejszej komendy o znalezieniu suszu roślinnego w jednym z gospodarstw na terenie gminy Górzno. Kryminalni, którzy pojechali na miejsce przeszukali znajdujące się tam zabudowania. W jednym z pomieszczeń, oprócz kilkunastu suszonych liści, znaleźli całą plantację konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym i zamaskowanym pomieszczeniu rosło 27 krzaków, przy czym niektóre z nich miały około 1,5 metra wysokości. Pomieszczenie było wyposażone w specjalistyczny sprzęt do uprawy - nadmuchy, zraszacze i wentylatory. Policjanci zabezpieczyli także ponad 1,5 kilograma gotowego do dystrybucji suszu. Jak się okazało nie był to jedyny przestępczy proceder uprawiany na terenie tego gospodarstwa. W toku prowadzonych czynności śledczy znaleźli również 46 butelek alkoholu, bez polskich znaków akcyzy, który był produkowany za pomocą specjalnie przygotowanego sprzętu. Ponadto zabezpieczyli ponad 3 kg tytoniu, 2 pistolety, 2 wiatrówki z widocznymi śladami przerabiania, prawdopodobnie na broń ostrą oraz 280 sztuk amunicji i ponad 250 płyt z pirackim oprogramowaniem. Na miejscu policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gospodarstwa. Wieczorem, w ręce kryminalnych wpadło jeszcze dwóch innych mężczyzn, z którymi prawdopodobnie współpracował zatrzymany. Wszyscy trafili do policyjnego areszt.

Zabezpieczone rośliny trafią do laboratorium komendy wojewódzkiej, bronią natomiast zajmie się biegły z zakresu balistyki, który wyda opinię.

Za nielegalną uprawę konopi, z której można uzyskać znaczną ilość suszu ustawa przewiduje do 8 lat więzienia. Taka sama kara grozi za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Brodniccy śledczy nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Zabezpieczono narkotyki, broń i aumunicję

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono narkotyki, broń i aumunicję (format flv - rozmiar 1.69 MB)

Powrót na górę strony