Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rzecz głuchoniemych

Data publikacji 12.10.2011

W świetlicy domu parafialnego Kościoła Św. Krzyża w Łodzi odbył się dzisiaj egzamin podsumowujący kilkumiesięczny kurs języka migowego dla łódzkiej Policji i Straży Miejskiej. Zespół Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi włączył się w realizację projektu „Wybieram Dobre Życie” realizowanego przez Archidiecezjalnego Duszpasterza Głuchych ks. Wiesława Kamińskiego. Zgodnie z założeniami projektu funkcjonariusze oraz pracownicy KMP w Łodzi mieli możliwość uczestniczenia w kursie języka migowego.

Kurs trwał 60 godzin w cyklu 12 spotkań, począwszy od maja 2011 r. do 12 października z przerwa wakacyjną w lipcu i sierpniu. Zajęcia prowadzone przez pracownika Polskiego Związku Głuchych odbywały się w świetlicy domu parafialnego Kościoła p.w. Św. Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38 i były bezpłatne. Uczestniczyli w nim także funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Znajomość języka migowego przez funkcjonariuszy oraz pracowników Policji pozwoli na właściwą realizację zobowiązań zawartych w Ustawie o języku migowym. W tym wyjątkowym kursie wzięło udział 15 funkcjonariuszy z pionu kryminalnego i pionu prewencyjnego oraz 2 pracowników cywilnych Policji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony