Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwi taksówkarze zatrzymani

Data publikacji 13.10.2011

Klient jednej z korporacji taksówkowych po odbytym kursie zostawił kartę kredytową. Niestety kierowca taksówki, który ją znalazł nie oddał jej właścicielowi. Wraz z kolegą również taksówkarzem postanowili zrobić zakupy na koszt tego klienta. Obaj przywłaszczyli sobie z jego karty ponad 6100 złotych. Za czyny, których się dopuścili grozi do 8 lat więzienia.

W czerwcu br. po jednym z kursów, taksówkarz dużej stołecznej korporacji znalazł w swoim aucie złotą kartę kredytową jednego z klientów, których tego dnia wiózł swoją taksówką. Zamiast oddać ją właścicielowi ze swoim kolegą również taksówkarzem postanowili zrobić użytek z tej karty. Najpierw zrobili zakupy tankując auta, później wpadli na pomysł, aby kupić za pomocą tej karty samochodowy sprzęt audio. Obaj w zaprzyjaźnionym sklepie kupili odtwarzacze dvd oraz nawigacje samochodowe. Łączna wartość zakupów wyniosła ponad 6100 złotych.

W tym czasie sprawą zajmowali się już policjanci kryminalni, którzy ustalali, gdzie zostały wydane pieniądze z przywłaszczonej karty. Wczoraj rano zatrzymali nieuczciwych taksówkarzy. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Za ten czyn, grozi do 8 lat więzienia.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony