Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycono 2,5 kg substancji psychotropowej z przemytu

Data publikacji 13.10.2011

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego, w trakcie wspólnej akcji z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach, zatrzymali dwie osoby podejrzane o przemyt i dystrybucję narkotyków. Do zatrzymania doszło na przejściu granicznym na lotnisku w Pyrzowicach. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Informacje zdobyte przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach pozwoliły na rozpracowanie przemytników przywożących do Polski narkotyki. W ręce stróżów prawa wpadły dwie osoby: 28-letnia kobieta i jej 31-letni wspólnik. Do zatrzymania doszło na przejściu granicznym Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach – Pyrzowicach. Kryminalni zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma syntetycznego narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie 250 tysięcy złotych.

Śledczy ustalają teraz, gdzie trafiał przemycany z krajów trzeciego świata towar. Przejęte narkotyki to substancja pochodna mefedronu, od niedawna wprowadzona przez grupy przestępcze do narkobiznesu. Jak wynika z ustaleń, narkotyk jest niebezpieczny i bardzo szybko doprowadza do uzależnienia.

Decyzją sądu zatrzymani mieszkańcy Górnego Śląska zostali już aresztowani. Za przemyt i dystrybucję narkotyków grozi im kara nawet 15 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Przechwycono 2,5 kg substancji psychotropowej z przemytu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przechwycono 2,5 kg substancji psychotropowej z przemytu (format flv - rozmiar 3.1 MB)

Powrót na górę strony