Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamanie w oku policyjnej kamery

Data publikacji 13.10.2011

Na gorącym uczynku włamania wpadli dwaj mężczyźni, 39- i 45-latek, oraz ich 57-letnia wspólniczka. Sprawcy w biały dzień, zaledwie kilkadziesiąt metrów od komisariatu, wybili szybę i dostali się do środka prywatnego budynku rozdzielni prądu. Dźwięk tuczonego szkła usłyszeli policjanci, którzy po chwili zatrzymali włamywaczy. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny monitoring. Po zatrzymaniu okazało się, że 39-latek jest synem 57-latki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10.30 przy ul. Koncertowej w Lublinie. Do małego budynku będącego rozdzielnią prądu jednej z prywatnych firm postanowił włamać 39-letni mieszkaniec Lublina. Pomagał mu w tym 45-latek i ich 57-letnia koleżanka. Sprawcy wybili szybę, a następnie, po pokonaniu drzwi, dostali się do środka. Włamywacze nic sobie nie robili z sąsiedztwa komisariatu Policji.

Mundurowi usłyszeli dźwięk tłuczonej szyby, a następnie zauważyli podejrzaną trójkę. Oficer dyżurny skierował w ich stronę kamerę policyjnego monitoringu i zarejestrował całe zdarzenie. Sprawcy nie zdążyli nic zabrać, dlatego będą odpowiadać za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Po zatrzymaniu okazało się, że 39-latek jest synem 57-latki. Podczas przesłuchania wyszło z kolei na jaw, że 45-latek ma na koncie zniszczenie dwóch wystawowych szyb w sklepach o wartości około 2 tysięcy złotych.

(KWP w Lublinie / mg)

Film Włamanie w oku policyjnej kamery

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Włamanie w oku policyjnej kamery (format flv - rozmiar 3.24 MB)

Powrót na górę strony