Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

101 pseudokibiców zidentyfikowanych

Data publikacji 13.10.2011

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski wciąż trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 101 osób. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę zarzuty usłyszało już 101 osób. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 96 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Osoby te same rozpoznały się na publikowanych wizerunkach,. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Wczoraj (12.10) do prokuratury w Bydgoszczy stawili się 19-letni mieszkaniec Starego Gostynia i 22-letni mieszkaniec Poznania. Obaj usłyszeli zarzuty wtargnięcia na boisko podczas meczu, niebezpiecznego zakłócenia przebiegu imprezy, brania czynnego udziału w zbiegowisku, którego uczestniczy rzucali w policjantów i ochronę elementami ogrodzenia oraz innymi przedmiotami, a także doprowadzili do rozerwania kabla na szkodę jednej ze stacji telewizyjnych. Oprócz tego 22-latek usłyszał zarzut maskowania w tym czasie twarzy. Mężczyźni również będą stawiać się na policyjny dozór oraz zostali objęci surowym zakazem stadionowym.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony