Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni fałszerze pieniędzy w rękach CBŚ

Data publikacji 13.10.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 4 osoby, które drukowały i wprowadzały w obieg fałszywe banknoty. Funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli łącznie 64 banknoty o nominałach 100 zł a także sprzęt, który służył do ich produkcji. Cała czwórka została aresztowana na okres trzech miesięcy.

Na terenie powiatu elbląskiego policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali auto marki BMW, którym jechały cztery osoby podejrzewane o produkowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Podczas przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili 43 banknoty o nominałach 100 zł. Bartosz B. (lat 20) i Joanna Ch. (lat 32) kierowali nielegalnym interesem, w którym uczestniczyli jeszcze Tomasz K. (lat 23) i Bartłomiej G (lat 23).

W mieszkaniach tych osób policjanci zabezpieczyli jeszcze 21 banknotów o tych samych nominałach oraz sprzęt służący do ich produkcji. Jak ustalili funkcjonariusze, „fałszywki” były wykonane na drukarce laserowej i miały zostać wprowadzone do obiegu.

Zatrzymani swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Dwójce z nich, za produkcję fałszywych pieniędzy, grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, pozostali odpowiedzą za wprowadzanie tych banknotów do obiegu, za co grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony