Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalał z zemsty za usunięcie z ochotniczej straży

Data publikacji 13.10.2011

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18 – latkowi zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, w związku z podejrzeniem o podpalenia mienia. Były strażak ochotnik podpalał sprzęty gospodarstwa domowego w opuszczonych mieszkaniach, altanki oraz pomieszczenia gospodarcze. Udowodniono mu 9 tego typu czynów, gdzie straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

We wrześniu 2011 roku na terenie Pieńska odnotowano kilka przypadków pożarów altanek, pomieszczeń gospodarczych czy palenia się różnego rodzaju przedmiotów gospodarstwa domowego. Były to m.in. stara sofa, szafka, czy odzież. W czterech przypadkach przedmioty te znajdowały się w opuszczonych pomieszczeniach budynku socjalnego.

Grupa policjantów, wyjaśniając okoliczności tych zdarzeń, ustalała czy są one ze sobą powiązane i czy są to celowe, podpalenia, a jeśli tak, to kto za nimi stoi. Prowadzone w tej sprawie czynności oraz zgromadzony materiał pozwoliły funkcjonariuszom wytypować osobę podejrzewaną o związek z tymi zdarzeniami. Prowadzone ustalenia wskazywały na 18 – latka, mieszkańca jednej z miejscowości leżących w gminie Pieńsk – byłego strażaka ochotnika.

Dalsze czynności potwierdziły te podejrzenia. Policjanci z komendy powiatowej w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Pieńsku zatrzymali mężczyznę. Zatrzymanemu udowodniono 9 tego typu czynów. Młody człowiek twierdził, że podpalał ponieważ chciał się zemścić za to, że został usunięty z szeregów Ochotniczej Straży Pożarnej. Straty, które spowodował swoim działaniem oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

18-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony