Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał uczyć dopingu, a dostarczał race

Data publikacji 13.10.2011

Policjanci z Głogowa zatrzymali pseudokibica podejrzanego o posiadanie i dostarczanie materiałów pirotechnicznych innym pseudokibicom. Jak ustalili funkcjonariusze, 28-latek również kierował działaniami innych osób przed oraz w trakcie meczu piłkarskiego 8 października br. Policjanci w związku z odpaleniem rac świetlnych podczas tego meczu na stadionie w Głogowie zatrzymali 5 osób.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Żar, podejrzanego o kierowanie działaniami innych osób, przed oraz w trakcie meczu. Jest on również podejrzany o posiadanie i przekazanie materiałów pirotechnicznych swoim podopiecznym.

Przypominamy, że do incydentu doszło w trakcie meczu w Głogowie, o mistrzostwo drugiej ligi, 8 października br., pomiędzy drużynami Chrobrym Głogów a Czarnymi Żagań. W sektorze kibiców z Żagania odpalone zostały race, które spowodowały zadymienie stadionu i przerwanie meczu na kilka minut. Zarzuty posiadania i użycia środków pirotechnicznych podczas imprezy masowej usłyszało już pięć osób. Najmłodszy z nich ma 17–lat, pozostali 19, 21, 27 lat. Zatrzymany 28–latek jest najstarszym z nich. Wszyscy to mieszkańcy Żagania i okolic.

Wobec wszystkich zatrzymanych prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zakazy wstępu na imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej, każdej ligi krajowej, mecze reprezentacji Polski oraz mecze z udziałem drużyn zagranicznych.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony