Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadów zatrzymany

Data publikacji 13.10.2011

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymali 54 – letniego mężczyznę, który w miniony poniedziałek dokonał napadu na placówkę bankową. Napastnik wytypowany został przez oficerów operacyjnych. W jego pojeździe znaleziono pistolet gazowy, maskę i bluzę z kapturem. Ustalono także, że mężczyzna ma na swoim koncie inne przestępstwo, którego dopuścił się na początku br. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu na agencję bankową przy ulicy Słowiańskiej w Poznaniu doszło na początku tygodnia. Około godziny 17.30 do placówki bankowej wszedł zamaskowany sprawca i posługując się przedmiotem przypominającym broń, sterroryzował pracownika. Złodziej kradnąc pieniądze, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. Zbierając materiał dowodowy ustalono, że agresor miał na twarzy maskę imitującą twarz starca. Poza tym był w bluzie, której kapturem miał osłoniętą głowę.

Sprawą natychmiast zajęły się służby kryminalne. Oficerowie operacyjni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a także z komisariatu Poznań Północ, zaczęli ustalać kolejne kwestie dotyczące przestępstwa. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kryminalni z Północy już następnego dnia wytypowali potencjalnego sprawcę. Ich podejrzenia okazały się strzałem w dziesiątkę. Podejrzanego mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu na Górczynie. Okazał się nim 54 – letni poznaniak. W samochodzie zatrzymanego policjanci zabezpieczyli zarówno maskę przedstawiającą twarz starca, charakterystyczną bluzę z kapturem i pistolet gazowy. W pojeździe schowane były również pieniądze.

Detektywi z Północy ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inny napad, do którego doszło na początku br. Napad dotyczył tej samej placówki bankowej.

54-latek usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3 – miesięcznego tymczasowego aresztu.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony