Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni motocykliści na Torze Poznań

Data publikacji 13.10.2011

Wielkopolscy policyjni motocykliści doskonalili technikę jazdy na Torze Poznań. Szkolenie prowadził Jacek Molik - wielokrotny mistrz Polski w sportach motorowych. Mimo, że sezon motocyklowy już niebawem się kończy, policjanci na motocyklach jeszcze przez kilka tygodni będą widoczni na drogach.

Motocykle w Policji stanowią istotne wsparcie dla służby ruchu drogowego. Duża mobilność i skuteczność jednośladów w służbach patrolowych i pościgowych pozwala osiągać wymierne efekty w zwalczaniu "piractwa drogowego". Obecnie flota wielkopolskiej drogówki, przy dotychczasowych motocyklach yamaha i bmw, wzrosła już do 70 maszyn, które widuje się na drogach całego województwa.

Na Torze Poznań odbyło się doskonalenie jazdy dla wielkopolskich, policyjnych motocyklistów. Funkcjonariusze, mimo wieloletniego doświadczenia, korzystali z wiedzy i umiejętności instruktora sportów motocyklowych. Jacek Molik - Przewodniczący Komisji Motocyklowej Automobilklubu Wielkopolski i wielokrotny mistrz Polski w sportach motocyklowych, przypominał zasadnicze kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas służby motocyklowej. Doskonalona była także technika jazdy, która jest niezwykle istotna zarówno w działaniach pościgowych, jak i w codziennej jeździe motocyklami. Szkoleniu wielkopolskich policjantów przyglądał się m. in. Robert Werle Prezes Automobilklubu Wielkopolski, a także podinsp. Stanisław Małecki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu.

Mimo, że sezon motocyklowy w tym roku zbliża się już ku końcowi, policjantów na motocyklach jeszcze przez najbliższe tygodnie będzie można spotkać na drogach.

(KWP w Poznaniu/js)


 

Powrót na górę strony