Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń, amunicja i narkotyki

Data publikacji 14.10.2011

Ponad 330 gramów marihuany, pieniądze w kwocie 2660 złotych, broń i 70 sztuk amunicji znaleźli pruszkowscy i brwinowscy policjanci. Dwie osoby trafiły do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszkowa po informacji, że w jednym z domów na terenie gminy Brwinów może dochodzić do handlu narkotykami, zaczęli obserwować posesję. W pewnym momencie zauważyli, że w okolice domu podjechał samochód. Jego kierowca na chwilę wszedł do mieszkania, a następnie odjechał. W bezpiecznej odległości od posesji kryminalni zatrzymali auto. Jego kierowca usiłował uciec. W ręku trzymał torebkę z suszem roślinnym.

Ponieważ funkcjonariusze podejrzewali, że Tomasz B. kupił narkotyki w obserwowanym domu, niezwłocznie pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali małżeństwo G. oraz zabezpieczyli 284 gramy marihuany, pieniądze w kwocie 2660 złotych, broń krótką, 70 sztuk amunicji ostrej i wagę.

Zatrzymany wcześniej kierowca samochodu miał przy sobie ponad 51 gramów suszu. Wobec 25-letniego Daniela G. i 28-letniego Tomasza B. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Mogą trafić do więzienia na czas nie krótszy niż 6 miesięcy.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony