Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przełamali barierę w kontaktach z niesłyszącymi

Data publikacji 14.10.2011

Zakończył się kurs języka migowego dla policjantów i pracowników Policji na Podkarpaciu. To wydarzenie bez precedensu, znika bowiem bariera porozumienia między Policją a osobami niesłyszącymi. Do tej pory osoba niesłysząca zmuszona była korzystać z pomocy tłumacza w kontakcie z policjantem.

Mocne podstawy znajomości języka migowego i systemu językowo-migowego poznało 30 policjantów i pracowników Policji z Podkarpacia. Od dziś w każdej komendzie w województwie podkarpackim osoba niesłysząca uzyska pomoc bez konieczności sprowadzania tłumacza.

Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zadbał o to, by większe komendy dysponowały dwiema osobami ze znajomością języka migowego. W kursach, które zorganizował Zarząd Oddziału Podkarpackiego Polskiego Związku Głuchych, wzięło udział troje pracowników komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, po dwoje pracowników komend miejskich w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz po jednej osobie z Oddziału Prewencji Policji, Komisariatu Lotniczego Policji i wszystkich komend powiatowych.

Każdy kurs obejmował 30 godzin zajęć i kończył się egzaminem. Zajęcia w 15-osobowych grupach prowadzili wysokiej klasy specjaliści. Uczestnicy szkoleń zaznajomili się też z problematyką środowiska osób, które nie słyszą, z ich potrzebami, z ich sytuacją społeczną.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Czytaj również: Policjanci na rzecz głuchoniemych (KWP w Łodzi) »

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.25 MB)

Powrót na górę strony