Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi „wnuczkowie” wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 14.10.2011

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, w związku z podejrzeniem o wyłudzanie pieniędzy od starszych osób, metodą na „wnuka”. Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas planowanego odbioru wyłudzonych 25 tys. złotych. Policjanci udowodnili zatrzymanym co najmniej kilka takich przestępstw. W jednym z przypadków osoba pokrzywdzona wzięła nawet kredyt w kwocie 20 tys.

Sprawę dotyczącą oszustw na szkodę starszych osób, metodą na tzw. „wnuka”, funkcjonariusze kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozpracowywali przy współpracy z policjantami ze Świdnicy i Wałbrzycha. Efektem przeprowadzonych dotychczas działań było zatrzymanie dwóch osób - 45 - letniej kobiety i jej 39 – letniego brata, mieszkańców województwa śląskiego - podejrzanych o ten przestępczy proceder. Do zatrzymania doszło podczas akcji przeprowadzonej przez dolnośląskich funkcjonariuszy na terenie jednego ze śląskich miast.

Podejrzani wpadli na gorącym uczynku podczas planowanego odbioru wyłudzonych pieniędzy. Ich łupem w ostatnim przestępstwie miało paść 25 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, zatrzymani mają na swoim koncie co najmniej trzy tego typu przestępstwa, do których doszło na terenie województwa dolnośląskiego. W jednym przypadku osoba pokrzywdzona, oszukana przez zatrzymanych, wzięła nawet specjalnie w celu przekazania pieniędzy, kredyt w wysokości 20 tys. złotych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwa o które są podejrzani, grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy zatrzymani nie mają na koncie jeszcze innych tego typu czynów, również w innych regionach kraju. Obie zatrzymane osoby były już wcześniej notowane za podobne przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony