Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzili do obrotu 56 kg amfetaminy

Data publikacji 14.10.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzy osoby podejrzane o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości amfetaminy. Cała trójka na wniosek Prokuratora z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie trafiła do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą policjanci CBŚ, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie, pracowali od ponad roku. Jako pierwszy w ich ręce wpadł kurier, który przewoził narkotyki. Prowadząc czynności funkcjonariusze dotarli następnie do trzech kolejnych osób zamieszanych w przestępczy proceder, które zatrzymane zostały w Szczecinie.

54-letniemu Mieczysławowi B. prokurator ogłosił zarzuty wprowadzenia do obrotu 26 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna ten w przeszłości był już karany m.in. za zabójstwo. Następnym zatrzymanym jest 53-letni Bogdan S. ps. Bobas, który usłyszał zarzut wprowadzenia do handlu 56 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna ten był poszukiwany od dłuższego czasu. Z wiedzy policjantów pracujących przy sprawie wynika, że ukrywał się nawet w Chinach. Trzecim podejrzanym w tej sprawie jest 48 – letni Leszek M. który
wprowadził do obiegu 46 kilogramów amfetaminy.

Cała trójka na wniosek prokuratora z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie trafiła do aresztu. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony