Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie

Data publikacji 04.06.2007

Dwóch policjantów śląskiej Policji zwyciężyło w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym w Tyczynie koło Rzeszowa. Wyścig rozegrano w kategorii wiekowej do 49 lat na dystansie 100 km i powyżej 49 lat na dystansie 70 km. Wśród 90 zawodników z całego kraju najlepszymi okazali się Sławomir Frejowski i Tadeusz Drab.

W kategorii wiekowej do lat 49 zawodnicy mieli do pokonania 100-kilometrowy odcinek, w którym zwyciężył Sławomir Frejowski, policjant z Katowic. Spośród pięciu uciekinierów na 30 kilometrów przed metą okazał się najlepszym sprinterem na finiszu. Tuż za nim linię mety przekroczył Adrian Frych, strażak ze Szczecina. Trzeci był Piotr Pawłowski, policjant z podwrocławskiej Sobótki.

Miejsce na podium w wyścigu w kategorii wiekowej  powyżej 49 lat na dystansie 70 kilometrów zajął Tadeusz Drab, policjant z Wałbrzycha. Tytuł wicemistrza zdobył Waldemar Łodej z Rzeszowa, natomiast III miejsce wywalczył Krzysztof  Kozicki, również z Rzeszowa.