Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa marihuany w mieszkaniu

Data publikacji 14.10.2011

170 krzewów konopi indyjskiej oraz profesjonalne wyposażenie plantacji odnaleźli krakowscy policjanci. Pod zarzutem uprawy oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających zatrzymane zostały dwie osoby.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przypuszczali, że w jednym z mieszkań na krakowskim Prądniku może być prowadzony handel narkotykami. Po przeanalizowaniu różnych informacji funkcjonariusze dotarli do mieszkania, gdzie odkryli profesjonalną uprawę konopi indyjskiej, prowadzoną przez małżeństwo. W sumie zabezpieczono 170 krzewów tej rośliny, o wysokości kilkudziesięciu centymetrów, oraz profesjonalne urządzenia do prowadzenia plantacji i akcesoria do porcjowania narkotyku. Funkcjonariusze odnaleźli również przetworzony już narkotyk – ponad 20 gramów marihuany.

Zatrzymane zostały dwie osoby – małżeństwo prowadzące „domowy” narkobiznes. Obydwoje zostali już przesłuchani, usłyszeli zarzuty uprawy oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony