Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oględziny miejsca pożaru

Data publikacji 15.10.2011

Kilkudziesięciu techników kryminalistyki z mazowieckiego i stołecznego garnizonu policji oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej wzięło udział w dwudniowym szkoleniu na temat oględzin miejsca pożaru samochodu i mieszkania. Organizatorem szkolenia był Wydział Kryminalny KWP zs. w Radomiu.

W czasie dwudniowego szkolenia policjanci mieli możliwość teoretycznego i praktycznego zapoznania się z pracą techników kryminalistyki na miejscu pożaru. W piątek, podczas drugiego dnia szkolenia, na terenie Ośrodka Straży Pożarnej w Pionkach przeprowadzono zajęcia praktyczne. Podpalono dwa samochody, a następnie funkcjonariusze policji i Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili oględziny obu pojazdów pod okiem specjalistów ze straży pożarnej. Eksperci wskazywali, jak prowadzić oględziny, na co zwracać szczególną uwagę, jakie ślady zabezpieczyć i jak je dokumentować. Dużą uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie materiału dowodowego, aby był on przydatny w postępowaniu procesowym. Kolejnym etapem było przeprowadzenie oględzin mieszkania, które strawił ogień.

Organizatorem szkolenia był Wydział Kryminalny KWP zs. w Radomiu. Uczestniczyło w nim 83 techników kryminalistyki z garnizonu mazowieckiego i stołecznego policji oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Pomocą w jego zorganizowaniu służyli także strażacy z PSP w Radomiu. Jednym z prelegentów w czasie szkolenia była sędzia Barbara Piwnik.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.58 MB)

Powrót na górę strony