Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 2 kg mefedronu

Data publikacji 17.10.2011

Ponad 2 kilogramy mefedronu, pieniądze, maski gazowe, wagę i chemikalia znaleźli policjanci wydziału kryminalnego w samochodzie zatrzymanym do kontroli drogowej. Kierowca trafił na 3 miesiące do aresztu. Za udział w obrocie narkotykami może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Stołeczni policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie Piotra P. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów poza dokumentami samochodu. Dodatkowo auto nie należało do niego. Funkcjonariusze przeszukali samochód.

W bagażniku oprócz masek przeciwgazowych, kombinezonów, rękawic i butów ochronnych funkcjonariusze znaleźli siatkę wypełnioną ponad 2 kilogramami brunatno-brązowej substancji. Po badaniu okazało się, że jest to prawdopodobnie mefedron. Dalsze czynności wykonane przez kryminalnych pozwoliły na znalezienie innych odczynników chemicznych, które miały swoje zastosowanie w nielegalnej produkcji.

32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za udział w obrocie narkotykami może spędzić w więzieniu nawet 8 lat. Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie mężczyzny.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony