Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych zwłok

Data publikacji 17.10.2011

Wrocławscy policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych w Odrze rozczłonkowanych zwłok. Żmudne czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Sprawcy może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 49-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o zabójstwo 52-letniego mężczyzny. Po koniec września br. w Odrze, w okolicach Rędzina, znalezione zostały rozczłonkowane zwłoki mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że poszkodowany został zamordowany.

Funkcjonariusze rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności tej sprawy. Dokładnie analizowali każdy ślad i każdą informację, w tym również informacje dotyczące osób zaginionych. Policjanci, prowadząc identyfikację ciała, stwierdzili, że jest to 52-letni mieszkaniec Wrocławia. Funkcjonariusze w tym czasie ustalali również, kto mógł dokonać tego czynu - na podstawie posiadanych informacji wytypowali i zatrzymali 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili wiele śladów świadczących o tym, że właśnie w tym mieszkaniu doszło do zbrodni.

Sprawca przyznał się do popełnienia tego czynu oraz do pozbycia się ciała poszkodowanego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni feralnego dnia spotkali się w mieszkaniu 49-latka i razem pili alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do awantury w trakcie której 52-latek został pobity. W wyniku doznanych obrażeń ciała mężczyzna zmarł. Następnie 49-latek, widząc, że nie daje on znaków życia, postanowił szybko pozbyć się zwłok. Prawdopodobnie motywem zbrodni była zazdrość o kobietę.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego 49-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony