Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 pseudokibiców trafiło za rozbój do policyjnego aresztu

Data publikacji 17.10.2011

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi siedmiu pseudokibicom, zatrzymanym przez policjantów z Lubina i Legnicy, w związku z podejrzeniem o rozbój na dwóch innych kibicach. Do zdarzenia doszło na terenie miasta, przed meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Łupem napastników padły szaliki z emblematami klubowymi.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, wspierani przez funkcjonariuszy z legnickiego oddziału prewencji, zatrzymali 7 pseudokibiców, podejrzanych o rozbój na dwóch innych kibicach z Lubina i Polkowic. Podejrzani to mieszkańcy Wrocławia i okolic, w wieku od 21 do 29 lat. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło na terenie miasta, przed meczem pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk, który został rozegrany w minioną niedzielę w Lubinie. Łupem napastników padły szaliki z emblematami klubowymi. Policjanci natychmiast po otrzymaniu sygnału o przestępstwie i zebraniu wszelkich istotnych w tej sprawie informacji, rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Na jednej z dróg dojazdowych funkcjonariusze zauważyli samochód odpowiadający opisowi pojazdu, którym poruszali się pseudokibice. W wyniku podjętych działań, osoby przemieszczające się tym autem zostały zatrzymane. W samochodzie policjanci odnaleźli skradzione w wyniku rozboju mienie.

Teraz mężczyźni za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą przed sądem. Za rozbój grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej policjanci sprawdzają, czy nie mają oni na swoim koncie jeszcze innych przestępstw.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony