Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych w sprawie 4 zabójstw

Data publikacji 18.10.2011

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 31-letniego Mariusza B. i 25-letniego Krzysztofa Rz. Obaj zamieszani są w sprawę 4 zabójstw: ojca i córki w 2006 r., biznesmena w marcu 2007 r. i księdza w grudniu 2008 r. Sąd aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące.

Kluczem do rozwiązania spraw 4 zabójstw była historia uprowadzenia biznesmena w marcu 2007 r. Mężczyzna został zwabiony do samochodu, gdy wracał z kursu nauki tańca. Policjanci, wyjaśniając okoliczności uprowadzenia, wpadli na trop dwóch mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą. Zatrzymali ich w czerwcu 2007 r. Badając przeszłość Mariusza B. i Krzysztofa Rz. ustalono, że obaj byli już przesłuchiwani przez Policję w innej niewyjaśnionej dotąd sprawie. W kwietniu 2006 r. mężczyźni byli zatrzymywani przez policjantów z Woli w sprawie pozbawienia wolności ojca i córki. Śledczy przesłuchali wtedy obu i po czynnościach wobec braku dowodów zwolnili.

Po miesiącach gromadzenia dowodów, zabezpieczenia zapisów z kamer monitoringu, przesłuchaniach kolejnych świadków policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw nabierali podejrzeń, że mężczyźni mogą mieć związek zarówno z zaginięciem biznesmena, zaginięciem ojca i córki, jak i zaginięciem warszawskiego księdza. W połowie września 2009 r. policjanci zatrzymali obu podejrzewanych. Mężczyźni usłyszeli wówczas zarzuty uprowadzenia i wymuszenia rozbójniczego ojca, a następnie zostali tymczasowo aresztowani. W areszcie śledczym spędzili 2 lata.

Akt oskarżenia trafił do sądu. W miniony piątek zapadł wyrok. Mariusz B. został skazany na 5 lat pozbawienia wolności, a Krzysztof Rz. Na 4 lata pozbawienia wolności. Po ogłoszeniu tego wyroku obaj (we wrześniu 2011 r. zwolnieni z aresztu śledczego wobec upływu terminu 2 lat tymczasowego aresztowania) zostali ponownie zatrzymani. Przedstawiono im pozostałe zarzuty.

Mariusz B. usłyszał zarzuty pozbawienia wolności i zabójstwa córki i ojca, zabójstwa biznesmena, zabójstwa księdza, wymuszenia pieniędzy od rodziny biznesmena oraz kradzieży pieniędzy z bankomatów (16 razy wykorzystał karty kredytowe biznesmena). Z kolei Krzysztof Rz. usłyszał zarzuty pozbawienia wolności ojca i córki, zacierania śladów w sprawach o zabójstwa, wzięcie biznesmena jako zakładnika oraz kradzieży pieniędzy z bankomatów.

Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące (Mariusz B. – w sobotę, Krzysztof Rz. – w poniedziałek). Oprócz wyroku ogłoszonego przez sąd w miniony piątek odpowiadać będą za kolejne przestępstwa. Mariuszowi B. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, pomimo, że do chwili obecnej nie odnaleziono żadnego ciała. Krzysztofowi Rz. Natomiast grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)

Film Dwóch zatrzymanych w sprawie 4 zabójstw

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dwóch zatrzymanych w sprawie 4 zabójstw (format flv - rozmiar 3.67 MB)

Powrót na górę strony