Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili tysiąc porcji narkotyków

Data publikacji 18.10.2011

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel narkotykami. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad tysiąc porcji amfetaminy i marihuany oraz wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających. W chwili zatrzymania mężczyzna był w drodze do pracy. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podejrzany to 36-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W samochodzie, którym jechał, funkcjonariusze znaleźli ponad tysiąc porcji narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Szklarskiej Poręby, w godzinach wieczornych. Policjanci, patrolując miasto, zauważyli opla astrę. Ich uwagę przykuło dziwne, nerwowe zachowanie osób jadących tym autem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, o co chodzi.

Sprawa szybko się wyjaśniła. Okazało się, że jeden z pasażerów miał przy sobie narkotyki. W kieszeni i plecaku mężczyzna miał ukryte spore ilości amfetaminy i marihuany oraz wagę elektroniczną. Cześć narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Jak ustalili policjanci, zatrzymany jechał właśnie do pracy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz gdzie miały one trafić.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony