Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość

Data publikacji 18.10.2011

Wczoraj późnym wieczorem stołeczni policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy chcieli wziąć odwet za dokonany kilka dni wcześniej rozbój na jednym z nich. Do spotkania doszło w domu jednorodzinnym koło Piaseczna. Policjanci podejrzewali, że mężczyźni mogą mieć broń. Gdy forsowali drzwi tarasowe, usłyszeli huk wystrzału i błyskawicznie obezwładnili znajdujące się wewnątrz osoby. Zabezpieczono m.in. 2 jednostki broni krótkiej, broń gazową, amunicję, maczetę, noże, siekierę, pałki oraz kominiarki. Policjanci podejrzewają, że jest to sprawa porachunków dwóch grup przestępczych.

Z zebranych materiałów w sprawie wynika, że do napadu doszło w ubiegłym tygodniu w nocy. Sprawcy włamali się do domu koło Piaseczna, pobili właściciela i skradli pieniądze, biżuterię, w tym zegarek o łącznej wartości około 70 tys. złotych. Policyjne ustalenia wskazywały na to, że pokrzywdzony w tym rozboju poprosił trzech mężczyzn o pomoc w rozwiązaniu sytuacji, która go spotkała.

Wczoraj późnym wieczorem mężczyźni spotkali się w domu jednorodzinnym koło Piaseczna. Policjanci mieli informację, że mogą oni mieć broń palną i mogą szukać odwetu na napastnikach. Dlatego też funkcjonariusze postanowili wkroczyć na posesję. Podczas przygotowania do szturmu usłyszeli huk wystrzału. Wtedy policjanci wydziału realizacyjnego stołecznej Policji sforsowali drzwi tarasowe i błyskawicznie zatrzymali 4 mężczyzn znajdujących się w środku.

Funkcjonariusze z komendy stołecznej policji podczas sprawdzania poszczególnych pomieszczeń dostrzegli przestrzelinę w rolecie okiennej, dokładnie w miejscu, za którym stali policjanci przygotowujący się do wejścia.

Zabezpieczono na posesji 2 jednostki broni palnej krótkiej, broń gazową oraz kilkanaście przedmiotów przypominających broń. Dodatkowo znaleziono maczetę, noże, siekierę, pałki, kominiarki oraz amunicję. Zabezpieczoną broń przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

(KSP / mg)

Film Sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony