Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na 77-latkę

Data publikacji 18.10.2011

Sokólscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy zaatakowali starszą kobietę, a następnie zniszczyli samochód mężczyzny, który próbował jej pomóc. Postępowaniem sprawców zajmie się teraz sąd.

Wczoraj po godzinie 16.00 dyżurny sokólskiej Policji został powiadomiony o napadzie na starszą kobietę, do którego doszło na ulicy Wyszyńskiego. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że do 77-latki podeszło trzech młodych mężczyzn, którzy zażądali od niej pieniędzy. Kobieta wystraszyła się i zaczęła od nich uciekać. Wbiegła na jedną z posesji przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie poprosiła o pomoc napotkanego tam mężczyznę. Następnie razem wsiedli do jego samochodu i chcieli odjechać. Wtedy napastnicy zatarasowali im wyjazd i zaczęli niszczyć auto.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci chwilę później zatrzymali sprawców. Okazało się, że 20-,21- i 32-latek byli pijani. Najstarszy z nich w miał 2,2 promila alkoholu w organizmie, natomiast dwaj pozostali po ponad 1,5 promila.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sąd. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony