Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za kradzieże

Data publikacji 19.10.2011

Policjanci z Olesna zatrzymali 33-letnią mieszkankę powiatu lublinieckiego podejrzaną o kradzież telefonów komórkowych oraz wyrobów jubilerskich. Straty spowodowane tymi kradzieżami to blisko 75 000 złotych. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu tego roku policjanci z Olesna przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kilku telefonów komórkowych z pomieszczeń biurowych jednej z firm działających na terenie powiatu oleskiego. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrodzieniu.

Praca policjantów zaowocowała zatrzymaniem w niedzielę (16.10.2011 r.) 33-letniej mieszkanki powiatu lublinieckiego podejrzewanej o to przestępstwo. W wyniku prowadzonych czynności procesowych policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Śledczy ustalili także, że zatrzymana kobieta może mieć związek z kradzieżami wyrobów jubilerskich z jednego z mieszkań na terenie powiatu. W sumie kobiecie przedstawiono 7 zarzutów dotyczących kradzieży telefonów komórkowych oraz wyrobów jubilerskich. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na blisko 75 tys. złotych.

Prokurator Rejonowy w Oleśnie zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony