Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja

Data publikacji 19.10.2011

Policjanci z Będzina zatrzymali 28-latka, który na strychu mieszkania uprawiał konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 100 krzewów i sadzonek narkotycznej rośliny o czarnorynkowej wartości blisko 100 tys. złotych. Zatrzymanemu plantatorowi grozi nawet osiem lat więzienia.

Rozpracowując środowisko producentów i dystrybutorów narkotyków, policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o ukrytej w mieszkaniu uprawie konopi indyjskich. Policyjne działania doprowadziły do zlokalizowania uprawy znajdującej się na strychu w jednym z budynków w Sławkowie. 28-letni "plantator" został zatrzymany przez funkcjonariuszy w momencie, kiedy w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu pielęgnował krzewy. Mężczyzna zainstalował w nim system oświetleniowy i napowietrzający.

Kryminalni zabezpieczyli blisko 100 krzaków i sadzonek konopi indyjskich. Z szacunków śledczych wynika, że zlikwidowana uprawa mogła przynieść zysk na poziomie 100 tys. złotych.

Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje prokurator. Za nielegalną uprawę może on spędzić w więzieniu nawet osiem lat.

(KWP w Katowicach / mg)

Film Zlikwidowana plantacja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana plantacja (format flv - rozmiar 2.54 MB)

Powrót na górę strony